//
Следи нѐ
To Top

Животните во зоолошката во Нешвил се збуниле од затемнувањето на Сонцето (ФОТО)

Животените во зоолошката градина во Нешвил, САД се збуниле и станале бучни за време на вчерашното целосно затемнување на Сонцето.

Но, вистинското „шоу” допрва следувало.

реклама

Кога светлината од затемнетото Сонце повторно се појавила, две од жирафите започнал да трчаат во круг пред воодушевените посетители. Малку потоа и носорозите, видно возбудени и збунети од природниот феномен, ги демонстрирале своите тркачки вештини.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 22, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 22, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 22, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: