//
Следи нѐ
To Top

Животните во зоолошката во Нешвил се збуниле од затемнувањето на Сонцето (ФОТО)

Животените во зоолошката градина во Нешвил, САД се збуниле и станале бучни за време на вчерашното целосно затемнување на Сонцето.

Но, вистинското „шоу” допрва следувало.

реклама

Кога светлината од затемнетото Сонце повторно се појавила, две од жирафите започнал да трчаат во круг пред воодушевените посетители. Малку потоа и носорозите, видно возбудени и збунети од природниот феномен, ги демонстрирале своите тркачки вештини.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: