//
Следи нѐ
To Top

Двојка од САД си го крсти бебето Eклипс (затемнување)

Брачна двојка од Јужна Каролина, САД, го крсти своето бебе Eклипс (сончево помрачување), бидејќи се роди на денот на природниот феномен.

Фридом Јубенкс ја раскажа својата приказна за „Гринвил њуз”. На пат кон болницата, таа и нејзиниот сопруг Мајкл си рекле – доколку девојчето се роди на денот на еклипсата, да ја крстат – Eклипс.

реклама

Eклипс се родилa вo 08:04 часот утрото, со тежина од речиси три килограми, и со косичка по целата глава.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 23, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 23, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 23, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: