//
Следи нѐ
To Top

Двојка од САД си го крсти бебето Eклипс (затемнување)

Брачна двојка од Јужна Каролина, САД, го крсти своето бебе Eклипс (сончево помрачување), бидејќи се роди на денот на природниот феномен.

Фридом Јубенкс ја раскажа својата приказна за „Гринвил њуз”. На пат кон болницата, таа и нејзиниот сопруг Мајкл си рекле – доколку девојчето се роди на денот на еклипсата, да ја крстат – Eклипс.

реклама

Eклипс се родилa вo 08:04 часот утрото, со тежина од речиси три килограми, и со косичка по целата глава.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: