//
Следи нѐ
To Top

Комбинацијата на кафе и попладневна дремка за кратко време ја враќа енергијата

Голем број луѓе пијат кафе со цел да се расонат. Меѓутоа, доколку правилно ги искомбинирате кафето и дремката, ќе можете за кратко време да ја повратите енергијата во текот на денот. 

Едноставно испијте филџан кафе и легнете да спиете.

реклама

Стимулативното дејство на кофеинот настапува дури после 30 минути тако што имате доволно време за кратка дремка.

Потоа во целост ќе ја повратите потребната енергија за останатите дневни активности.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 23, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 23, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 23, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: