Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Комбинацијата на кафе и попладневна дремка за кратко време ја враќа енергијата

Магазин

Комбинацијата на кафе и попладневна дремка за кратко време ја враќа енергијата

Голем број луѓе пијат кафе со цел да се расонат. Меѓутоа, доколку правилно ги искомбинирате кафето и дремката, ќе можете за кратко време да ја повратите енергијата во текот на денот. 

Едноставно испијте филџан кафе и легнете да спиете.

Стимулативното дејство на кофеинот настапува дури после 30 минути тако што имате доволно време за кратка дремка.

Потоа во целост ќе ја повратите потребната енергија за останатите дневни активности.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.