Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Оливер Драгојевиќ има тумор на белите дробови

Музика

Оливер Драгојевиќ има тумор на белите дробови

Легендарниот сплитски кантавтор Оливер Драгоевиќ е болен од тежок облик на воспаление на белите дробови, а при прегледот утврдено му е туморно ткиво.

Оваа вест Драгојевиќ ја потврди за хрватските медиуми, изјавувајќи дека е болен и оти е во процес на испитувања, по што ќе знае на каков медицински третман ќе биде подложен.

Тој уште рече дека неговата болест не е предизвикана од пушење, туку од старост.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.