//
Следи нѐ
To Top

ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ЕКЛИПСА: Трамп постираше слика, како тој го „помрачува“ Обама

Американскиот претседател Доналд Трамп ретвиташе фотографија од него како го „помрачува“ поранешниот претседател Барак Обама, во стилот на неодамнешната еклипса на Сонцето.

„Најдобрата еклипса досега“, стои покрај фотографијата на која Трамп, во боја, полека го засенува Обама, кој е во црно-бела боја.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 24, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 24, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 24, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: