//
Следи нѐ
To Top

ПРЕТСЕДАТЕЛСКА ЕКЛИПСА: Трамп постираше слика, како тој го „помрачува“ Обама

Американскиот претседател Доналд Трамп ретвиташе фотографија од него како го „помрачува“ поранешниот претседател Барак Обама, во стилот на неодамнешната еклипса на Сонцето.

„Најдобрата еклипса досега“, стои покрај фотографијата на која Трамп, во боја, полека го засенува Обама, кој е во црно-бела боја.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: