Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СЛАВЕЊЕ ВО СОБЛЕКУВАЛНАТА: Фудбалерите пејат „Ајде, ајде Вардаре“ (ФОТО+ВИДЕО)

Спорт

СЛАВЕЊЕ ВО СОБЛЕКУВАЛНАТА: Фудбалерите пејат „Ајде, ајде Вардаре“ (ФОТО+ВИДЕО)

Вардар е Македонија, Македонија е Вардар, вака коментаторот Бранко Илиевски вечерва го опиша натпреварот помеѓу Фенербахче и Вардар во Истанбул.

Навивачите на Вардар го слават најголемиот успех во историјата на својот клуб, посебно поради тоа што победата доаѓа во голем стил, со вкупни 4-1 над турскиот Фенербахче.

Вардар знае како да се израдува на овој историски успех за клубот. Нашиот тим е првиот кој што обезбеди учество во грушната фаза од едно европско натпреварување.

Фудбалерите на Вардар лудуваа во соблекувалната, а победата беше овековечена и со традиционална слика од соблекувалната.

Погледнете го видеото:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.