fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Славење и победничка фотографија на Вардар од Истанбул (ФОТО+ВИДЕО)

Спорт

Славење и победничка фотографија на Вардар од Истанбул (ФОТО+ВИДЕО)

Втора победа на Вардар, Македонија се радува и има за што да се радува.

Се слави во Скопје, се слави во Македонија, но се слави и во Турција, Истанбул.

Mакедонскиот шампион уште еднаш го победи Фенербахче и со голем стил се пласираше во групната фаза од Лига Европа.

A post shared by F.K. Vardar (@fkvardar) on

Фудбалерите на Вардар лудуваа во соблекувалната, а победата беше овековечена и со традиционална слика од соблекувалната.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.