fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево и топло, до 33 степени

Вести

Сончево и топло, до 33 степени

Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се движи од 4 до 14, а дневната од 25 до 33 степени. УВ индексот ќе има вредност 7.

Во Скопје сончево со слаб до умерен северозападен ветер и температура од 10 до 31 степен.

Според УХМР, до крајот на месецот ќе се задржи претежно сончево време со посвежи утра. Дневната температура ќе биде во постепен пораст, а од недела на некои места ќе го надмине и просекот за овој период од годината.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.