Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вардарци пречекани од бројните фанови во Скопје (ВИДЕО)

Спорт

Вардарци пречекани од бројните фанови во Скопје (ВИДЕО)

По остварениот историски успех и пласманот во групната фаза од Лига Европа, фудбалерите, стручен штаб и раководството на фудбалскиот клуб Вардар ноќеска околу 2:30 часот слетаа на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Бројни навивачи доцна во ноќта ги пречекаа своите миленици и нови херои, со многу песни.

За обезбедениот пласман во групите, сопственикот на тимот Сергеј Самсоненко ветил висока премија. Се споменува сума од 500.000 евра која првично била договорена пред почетокот на натпреварите во квалификациите од еврокуповите.

Фудбалерите ќе добијат слободен ден, а потоа дел од нив, треба да им се приклучат на националните селекции.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.