//
Следи нѐ
To Top

НА БАРАЊЕ НА ТРАМП: Реновирана Белата куќа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По двомесечно реновирање, што чинеше над три милиони долари, Белата куќа доби сосем нов изглед. На влезот на „западното крило“ на службената резиденција на претседателот на САД е поставен и знак за добредојде, јавува Си-Ен-Ен.

Само новите 6.000 метри тепих чинат повеќе од милион долари.

реклама

НА БАРАЊЕ НА ТРАМП: Реновирана Белата куќа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во Овалниот кабинет пак, има нови тапети коишто ги избра лично Доналд Трамп, а на таванот над лустерот е поставена скулптура – златен орел. Во Рузвелтовата соба е поставен портрет на Френклин Рузвелт.

НА БАРАЊЕ НА ТРАМП: Реновирана Белата куќа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во однос на практичните работи и техничката реконструкција, системот за греење е обновен, како и климатизацијата и ИТ системот.

И, сето тоа е направено и набавено во САД, соопштуваат од Белата куќа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 25, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 25, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 25, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: