//
Следи нѐ
To Top

НА БАРАЊЕ НА ТРАМП: Реновирана Белата куќа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По двомесечно реновирање, што чинеше над три милиони долари, Белата куќа доби сосем нов изглед. На влезот на „западното крило“ на службената резиденција на претседателот на САД е поставен и знак за добредојде, јавува Си-Ен-Ен.

Само новите 6.000 метри тепих чинат повеќе од милион долари.

реклама

НА БАРАЊЕ НА ТРАМП: Реновирана Белата куќа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во Овалниот кабинет пак, има нови тапети коишто ги избра лично Доналд Трамп, а на таванот над лустерот е поставена скулптура – златен орел. Во Рузвелтовата соба е поставен портрет на Френклин Рузвелт.

НА БАРАЊЕ НА ТРАМП: Реновирана Белата куќа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во однос на практичните работи и техничката реконструкција, системот за греење е обновен, како и климатизацијата и ИТ системот.

И, сето тоа е направено и набавено во САД, соопштуваат од Белата куќа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: