fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почувствуван земјотрес во Охрид и Ресен

Вести

Почувствуван земјотрес во Охрид и Ресен

Земјотрес со интензитет III-IV степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 22 часот и 34 минути во Охрид и Ресен, соопшти Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотресот бил со јачина од 2.9 степени.

Епицентарот на земјотресот бил на 10 километри западно од Охрид.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.