//
Следи нѐ
To Top

Почувствуван земјотрес во Охрид и Ресен

Земјотрес со интензитет III-IV степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 22 часот и 34 минути во Охрид и Ресен, соопшти Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотресот бил со јачина од 2.9 степени.

реклама

Епицентарот на земјотресот бил на 10 километри западно од Охрид.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: