//
Следи нѐ
To Top

Се отвора првиот хотел со 5 ѕвезди за кучиња и мачки

Луксузни соби, базени за игра, па дури и можност за видео-чет на сопствениците се составен дел на новиот хотел за домашни миленичиња со 5 ѕвезди на аеродромот во Аделаида во Австралија. 

Кучињата, мачките, а веројатно и други мали домашни миленици ќе можат да уживаат на одмор во првиот хотел со 5 ѕвезди наменет само за задоволство на нашите домашни миленичиња.

реклама

Директорот Арон Чија вели дека се проценува дека инвестираните девет милиони долари ќе се вратат за девет години.

„Ќе обезбедиме најквалитетна грижа за кучиња и мачки кои ќе престојуваат во нашиот хотел додека нивните сопственици исто така се на одмор”.

Хотелот ќе има 262 стандардни и луксузни соби, соби за игра во хотелот и надвор од него, фризерски салони, базени за миленици, ветеринарна ординација и терени за трчање.

Тоа што е најинтересно е дека приватните соби за домашните миленици имаат и телевизор преку кој миленичињата ќе можат да „скајпуваат” со своите сопственици.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 26, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 26, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 26, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: