//
Следи нѐ
To Top

Рекордна продажба на списанието „Ел“ поради интервјуто со Бриџит Макрон

Списанието „Ел“ регистрираше рекордна продажба во последните десет години на бројот што беше посветен на сопругата на францускиот претседател Емануел Макрон, Бриџит Макрон. 

Бројот излезе на 18 август и од него се продадоа 530.000 примероци.

реклама

Во интервјуто, што беше испишано на 10 страници, правата дама на Франција открива детали за нејзините први чекори во Елисејската палата.

Тоа беше првото интервју на Бриџит, откако нејзиниот сопруг стапи на должност.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: