fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Рекордна продажба на списанието „Ел“ поради интервјуто со Бриџит Макрон

Сцена

Рекордна продажба на списанието „Ел“ поради интервјуто со Бриџит Макрон

Списанието „Ел“ регистрираше рекордна продажба во последните десет години на бројот што беше посветен на сопругата на францускиот претседател Емануел Макрон, Бриџит Макрон. 

Бројот излезе на 18 август и од него се продадоа 530.000 примероци.

Во интервјуто, што беше испишано на 10 страници, правата дама на Франција открива детали за нејзините први чекори во Елисејската палата.

Тоа беше првото интервју на Бриџит, откако нејзиниот сопруг стапи на должност.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.