Поврзи се со нас

Популарно.мк

На Марк Цукерберг повторно му се роди ќерка

Сцена

На Марк Цукерберг повторно му се роди ќерка

Основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг и неговата сопруга Присила Чен денеска објавија на Фејсбук дека им се родила втората ќеркичка, прикачувајќи и своја фотографија и текст со желби за среќно и безгрижно детство.

Тие веќе ја имаат Макс, родена 2015 година. Новороденчето пак, го крстија Август.

Чен и Цукерберг посветија писмо и на својата втора ќерка, во коешто изразуваат надеж дека таа ќе живее во научно напреден свет, а децата ќе имаат лесен пристап до образование.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.