//
Следи нѐ
To Top

На Марк Цукерберг повторно му се роди ќерка

Основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг и неговата сопруга Присила Чен денеска објавија на Фејсбук дека им се родила втората ќеркичка, прикачувајќи и своја фотографија и текст со желби за среќно и безгрижно детство.

Тие веќе ја имаат Макс, родена 2015 година. Новороденчето пак, го крстија Август.

реклама

Чен и Цукерберг посветија писмо и на својата втора ќерка, во коешто изразуваат надеж дека таа ќе живее во научно напреден свет, а децата ќе имаат лесен пристап до образование.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: