Поврзи се со нас

Популарно.мк

Ким Кардашијан во улога на Џеки Кенеди во едиторијал за магазинот „Интервју“ (ФОТО)

Сцена

Ким Кардашијан во улога на Џеки Кенеди во едиторијал за магазинот „Интервју“ (ФОТО)

Американската реалити ѕвезда Ким Кардашијан  гордо на Инстаграм покажа нови фотографии, направени за американскиот магазин „Interview“, на кои таа позираше во улога на поранешната прва дама на САД, Џеки Кенеди.

– Американската прва дама Ким Кардашијан и нејзината ќерка Норт Вест, се зборови кои списанието „Interview“ ги опиша статиите и фотографиите на Стивен Клајн каде Ким е облечена во ретро костум и носи ракавици и големи сончеви очила.

– Кога Ким и јас работиме заедно бараме друг пристап. Немаме желба да го повторуваме тоа што претходно веќе сме го изработиле, а сега сакав да ја покажам женската убавина како израз на зајакнување и самодоверба, објасни Стивен Клајн.

– Можете за мене да речете што сакате, но напорно работам. Не пејам, не танцувам, не глумам, но не сум мрзлива, рече Ким во интервјуто.

Сепак, на социјалните мрежи наиде на неодобрување. Голем број корисници на Твитер беа згрозени со овој едиториум каде Ким се идентификуваше со првата дама на САД.

„Ова е навреда“, „Без вкус. Точка“ и „Шлаканица во лице на првите дами“, само се некои од коментарите.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.