//
Следи нѐ
To Top

Ким Кардашијан во улога на Џеки Кенеди во едиторијал за магазинот „Интервју“ (ФОТО)

Американската реалити ѕвезда Ким Кардашијан  гордо на Инстаграм покажа нови фотографии, направени за американскиот магазин „Interview“, на кои таа позираше во улога на поранешната прва дама на САД, Џеки Кенеди.

– Американската прва дама Ким Кардашијан и нејзината ќерка Норт Вест, се зборови кои списанието „Interview“ ги опиша статиите и фотографиите на Стивен Клајн каде Ким е облечена во ретро костум и носи ракавици и големи сончеви очила.

реклама

– Кога Ким и јас работиме заедно бараме друг пристап. Немаме желба да го повторуваме тоа што претходно веќе сме го изработиле, а сега сакав да ја покажам женската убавина како израз на зајакнување и самодоверба, објасни Стивен Клајн.

– Можете за мене да речете што сакате, но напорно работам. Не пејам, не танцувам, не глумам, но не сум мрзлива, рече Ким во интервјуто.

Сепак, на социјалните мрежи наиде на неодобрување. Голем број корисници на Твитер беа згрозени со овој едиториум каде Ким се идентификуваше со првата дама на САД.

„Ова е навреда“, „Без вкус. Точка“ и „Шлаканица во лице на првите дами“, само се некои од коментарите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: