//
Следи нѐ
To Top

Караванот на убавина на AVON утре пристигнува во Градскиот парк во Скопје

За сите љубители на козметиката, убавата шминка и негуваниот изглед, AVON го најавува фантастичниот караван на убавината кој ќе посети повеќе градови низ Македонија, а утре (2 септември, сабота) од 10 до 18 часот ќе биде во Скопје во Градскиот парк кај Школка.

Дозволете си себеси моменти на уживање со бесплатна шминка од страна на професионален шминкер, кој ќе сподели и совети за нега и убавина.

реклама

Претставниците од AVON со задоволство ќе ве информираат за палетата на производи и новитети. Но тоа не е сé, бидејќи светот на AVON ветува уште поголеми задоволства и радости, со бројните подароци и изненадувања кои следуваат на лице место. Сите млади мајки кои сакаат да дојдат на овој несекојдневен настан, ќе можат да дојдат и со своите деца, кои ќе биде подготвено специјално катче за игра и забава.

Тимот на AVON ги очекува сите заинтересирани во Градскиот парк во Скопје кај Школка на 2-ри септември, од 10 до 18 часот.

Нека тоа биде Ваш ден за уживање!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 1, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 1, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 1, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: