//
Следи нѐ
To Top

Американка остави 22 милиони долари во Зоолошката градина во Германија

Зоолошката градина во Германија соопшти денеска дека 93-годишна Американка со германско потекло, чиј сопруг го преживеал холокаустот, остави  22 милиони долари. 

Елизабет Рајхерт, родена во Германија изјави дека тоа било желба на нејзиниот починат сопруг Арнулф.

реклама

Брачната двојка се родени во Келн, а се запознале за време на војната, за потоа да заминат во Израел, а подоцна во Њу Џерси, САД.

Двојката немале деца, а Елизабет Рајхерт веќе почнала на Зоолошката градина да и уплаќа по шест илјади долари месечно, а вкупната сума ќе биде донирана по нејзината смрт.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: