//
Следи нѐ
To Top

„Ралф Лаурен“ – часовник од 206.000 долари

„Ралф Лаурен Минут Рипитер“ е нов неверојатен часовник, базиран на „Слим класик“ моделите на овој бренд.

Тој го поседува истото тенко куќиште како и „Слим Класик“ моделите, што е окарактеризиран со широка база на втиснати декорации.

реклама

Бројчаникот на овој модел е создаден совршено да го следи изгледот на куќиштето, креирајќи вкопан визеуелен ефект.

„Ралф Лаурен“ брендот се здружи со швајцарскиот бренд „Ричемонт“ за овој проект, а како разултат е создаден часовикот што го комбинира стилот и врвноста на часовничарството, на најдобриот можен начин.

Часовникот има пречник од 42,5 милиметри што е направен од бело злато, а го движи импресивниот „РЛ 888“ калибар.

Цената на овој модел е 206.000 долари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 2, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 2, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 2, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: