fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Ралф Лаурен“ – часовник од 206.000 долари

Магазин

„Ралф Лаурен“ – часовник од 206.000 долари

„Ралф Лаурен Минут Рипитер“ е нов неверојатен часовник, базиран на „Слим класик“ моделите на овој бренд.

Тој го поседува истото тенко куќиште како и „Слим Класик“ моделите, што е окарактеризиран со широка база на втиснати декорации.

Бројчаникот на овој модел е создаден совршено да го следи изгледот на куќиштето, креирајќи вкопан визеуелен ефект.

„Ралф Лаурен“ брендот се здружи со швајцарскиот бренд „Ричемонт“ за овој проект, а како разултат е создаден часовикот што го комбинира стилот и врвноста на часовничарството, на најдобриот можен начин.

Часовникот има пречник од 42,5 милиметри што е направен од бело злато, а го движи импресивниот „РЛ 888“ калибар.

Цената на овој модел е 206.000 долари.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.