//
Следи нѐ
To Top

УБАВА ВЕСТ ОД КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон очекуваат трето дете

Кралската Кенгсингтон Палата соопшти денеска дека војводата и војводката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кетрин (Кејт) Мидлтон, очекуваат трето дете.

Во соопштението се вели дека кралицата Елизабета и семејствата на таткото и мајката, се задоволни од идната принова во кралското семејство.

реклама

Вилијам и Кејт имаат две деца, принцот Џорџ и принцезата Шарлот.

Медиумите во Лондон потсетуваат дека со двете свои претходни бремености Кејт имаше проблеми, со мачнина и повраќање, па затоа таа уште од денеска ќе се повлече од планираните активности да работи во еден лондонски детски центар.

Принцот Вилијам е вториот во редот на претендентите на британскиот престол по неговиот татко, престолонаследникот Чарлс.

Зад него се неговите две деца, синот и ќерката, а по раѓањето на третото дете тоа ќе биде петтиот во редот на претендентите, сите пред помладиот брат на Вилијам, принцот Хари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 4, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 4, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 4, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: