//
Следи нѐ
To Top

Маж и жена тешко повредени во сообраќајката на автопатот Неготино – Гевгелија

Маж и жена се здобиле со тешки телесни повреди кога утринава возилото со кое се превезувале излетало од автопатот Неготино – Гевгелија.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски информира дека возилото било со унгарски регистраски таблички, а повредените се пренесени во Ургентниот центар во Скопје.

реклама

Незгодата се случила кај тунелите кај Демир Капија околу 7 часот.

Авто мото сојузот на Македонија информира дека сообраќајот на автопатот Неготино – Гевгелија е во прекин за товарни возила, а за патнички возила се одвива со наизменично пуштање.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: