fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Новиот „Ајфон 8“ ќе чини 1000 долари?!

Мобилни

Новиот „Ајфон 8“ ќе чини 1000 долари?!

Компанијата Епл на 12 септември ќе го претстави својот нов долгоочекуван, но и најскап „Ајфон“ досега – оној со осумка како назнака.

Информациите кои протекоа во јавноста, велат дека тој ќе чини 999 долари, а оние со поголема меморија и повеќе.

За што точно се работи? Епл ќе претстави три различни верзии – со меморија од 64, 256 и 512 гигабајти, коишто ќе чинат, соодветно – 999, 1.099 и 1.199 долари.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.