//
Следи нѐ
To Top

Новиот „Ајфон 8“ ќе чини 1000 долари?!

Компанијата Епл на 12 септември ќе го претстави својот нов долгоочекуван, но и најскап „Ајфон“ досега – оној со осумка како назнака.

Информациите кои протекоа во јавноста, велат дека тој ќе чини 999 долари, а оние со поголема меморија и повеќе.

реклама

За што точно се работи? Епл ќе претстави три различни верзии – со меморија од 64, 256 и 512 гигабајти, коишто ќе чинат, соодветно – 999, 1.099 и 1.199 долари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Мобилни

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: