Поврзи се со нас

Популарно.мк

Ријана промовираше козметичка линија – фановите воодушевени

Сцена

Ријана промовираше козметичка линија – фановите воодушевени

Пејачката Ријана конечно ги промовираше своите козметички производи „Fenty Beauty”.

Таа дефинитивно е личност која не се плаши да експериментира во модата и шминкањето, а таква е и нејзината колекција на козметички производи.

Сите производи ќе почнат да се продаваат од следниот месец, а кампањата, очекувано е многу провокативна.

Ја промовира убавината на сите тонови на кожа заедно со познатите „алтернативни” модели на денешницата, меѓу другите Даки Тот, Слик Вудс и Халима Аден.

На моделите можат да се забележат многу природни и розови сјаеви, црвени образи и интересни сјајни хајлајтери кои се во прв план.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.