fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Две жртви во земјотресот од осум степени по Рихтер што го погоди Мексико

Вести

Две жртви во земјотресот од осум степени по Рихтер што го погоди Мексико

Во земјотресот со интензитет од осум степени по Рихтеровата скала што денеска го погоди Мексико, загинаа најмалку две лица.

Пацифичкиот центар за предупредување потврди дека е регистрирано цунами при што најголемиот бран бил 0,7 метри.

Епицентарот бил на 123 км југозападно од градот Пихихапан на длабочина од 33 км. Потресот бил почувствуван и во главниот град Мексико Сити.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.