//
Следи нѐ
To Top

Уникатен хотел во елитниот дел на Амстердам

Хотелот „Пулицер“ што се наоѓа во елитниот дел на Амстердам всушност претставува комплекс од 25 меѓусебно поврзани куќи, кои датираат од 17. и 18. век. Неодамна тие беа реновирани и редизајнирани во нов, уникатен хотел.

Со своите 225 луксузни соби и апартмани, со понудите за незаборавно пловење со чамци по прочуените водни канали околу и меѓу куќите, но и бројни други рекреации, овој хотел, кој е единствен од ваков тип, успева да го спои традиционалниот со модерниот холандски дизајн.

реклама

Освен најсовремените средства и рекреативни активности, гостите ќе уживаат во класичната холандска кујна, додека пак, во лобито ги очекува „кафе пауза“ пред да го искусат ноќниот живот во Пулицер барот или, пак, некаде надвор од комплексот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 9, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 9, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 9, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: