fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

За мирен сон чувајте лимони во спалната соба

Ви препорачуваме

За мирен сон чувајте лимони во спалната соба

Страдате од несоница, Ве мачат грижи, или пак, комарци Ви пречат мирно да спиете… Решението е просто – чувајте лимон во спалната соба.

Лимонот е природен антисептик, чијшто свеж мирис ќе Ве препороди преку ноќ. Го подобрува расположението, а и собата ќе биде природно свежа, за разлика од ефектот на вештачките освежувачи полни хемикалии.

За да го постигнеме тоа, потребно е секоја вечер, пред спиење, да пресечеме лимон на четвртинки во една чинија, да го посолиме и да го оставиме врз плакарот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.