fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Сончево и топло со натпросечни температури

Вести

Сончево и топло со натпросечни температури

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, на повеќе места со натпросечни дневни температури.

Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 25 до 33 степени.

УВ-вредноста ќе изнесува 7.

Во Скопје слично време, претежно сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 33 степени.

Утре во текот на ноќта и во вторник претпладне, под влијание на нов влажен бран, повторно ќе има услови за локална нестабилност со пороен дожд и грмежи, особено во западните делови од земјава. Ќе дува и засилен јужен ветер. Потоа во наредните денови времето ќе биде стабилно и малку посвежо.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.