//
Следи нѐ
To Top

Ураганот Ирма го „испразни“ океанот на Бахамите (ВИДЕО)

Разорната моќ на ураганот Ирма доведе до тоа водата на крајбрежјето на Бахамите да се повлече многу повеќе откоку претходно, откривајќи го калливото дно.

– Не можам да поверувам. Ова е Лонг Ајленд на Бахамите, и водата од океанот исчезна, напиша еден корисник на социјалната мрежа Твитер.

реклама

Друг корисник објави фотографиа од празна плажа на друга локација на Бахамите и напиша дека водата се вратила за помалку од 24 часа.

Ураганот Ирма кој го погоди островот во петокот беше толку силен што го замени изгледот на океанот на Лонг Ајленд така што ја вшмука водата од океанот.

Сепак, експертите проценуваат дека до недела навечер повторно се ќе се врати во нормала.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: