Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ураганот Ирма го „испразни“ океанот на Бахамите (ВИДЕО)

Вести

Ураганот Ирма го „испразни“ океанот на Бахамите (ВИДЕО)

Разорната моќ на ураганот Ирма доведе до тоа водата на крајбрежјето на Бахамите да се повлече многу повеќе откоку претходно, откривајќи го калливото дно.

– Не можам да поверувам. Ова е Лонг Ајленд на Бахамите, и водата од океанот исчезна, напиша еден корисник на социјалната мрежа Твитер.

Друг корисник објави фотографиа од празна плажа на друга локација на Бахамите и напиша дека водата се вратила за помалку од 24 часа.

Ураганот Ирма кој го погоди островот во петокот беше толку силен што го замени изгледот на океанот на Лонг Ајленд така што ја вшмука водата од океанот.

Сепак, експертите проценуваат дека до недела навечер повторно се ќе се врати во нормала.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.