//
Следи нѐ
To Top

Породување среде ураган – се роди дете со помош на лекарите преку телефон

Среде природната непогода, која ја погоди Флорида, налетот на ураганот Ирма, во една куќа во Мајами се роди девојче. 

Бебето е родено во родителскиот дом, со помош на советите, кои лекарите на мајката и ги давале преку телефон.

реклама

Пожарникарите на Мајами не можеле на време да дојдат до мајката, во предградието Мал Хаити, поради ураганот Ирма, кој ја зафати јужна Флорида, така што лекарите на болницата „Џексон“ цело породување го „извршиле“ со помош на совети преку телефон.

По раѓањето на детето пожарникарите успеале да дојдат до мајката и ја пренеле во болница.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 11, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 11, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 11, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: