Поврзи се со нас

Популарно.мк

Лорд Волдеморт доби српско државјанство

Шоубиз

Лорд Волдеморт доби српско државјанство

Британскиот актер и режисер Ралф Фајнс познат по улогата на Лорд Волдеморт во филмскиот серијал Хари Потер доби српско државјанство.

Одлуката е потпишана пред неколку дена од српската премиерка Ана Брнабиќ и е објвена во „Службен весник“.

Фајнс во Белград снима филм за најголемиот балетан на сите времиња Рудолф Нуреев.

Фајнс во 2010 година во Белград го снимаше филмот „Кориолан“ во Белград.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Шоубиз

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.