//
Следи нѐ
To Top

Лорд Волдеморт доби српско државјанство

Британскиот актер и режисер Ралф Фајнс познат по улогата на Лорд Волдеморт во филмскиот серијал Хари Потер доби српско државјанство.

Одлуката е потпишана пред неколку дена од српската премиерка Ана Брнабиќ и е објвена во „Службен весник“.

реклама

Фајнс во Белград снима филм за најголемиот балетан на сите времиња Рудолф Нуреев.

Фајнс во 2010 година во Белград го снимаше филмот „Кориолан“ во Белград.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Шоубиз

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: