Следи нѐ
To Top

Променливо облачно, претпладне локален дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен правец. УВ вредноста ќе изнесува 6.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 19, а дневната температура од 24 до 33 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од западен и југозападен правец.

В среда ке има услови за краткотраен локален дожд, во северозападниот дел од земјава.  Потоа, во наредните денови ќе преовладува стабилно време и малку посвежо, но  понатаму дневната температура ќе има тенденција  во постепен пораст.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.