fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Фотографија на австралискиот премиер предизвикува контроверзии

Занимливости

Фотографија на австралискиот премиер предизвикува контроверзии

Австралискиот премиер Малком Трнбол вчера објави фотографија на која во едната рака држи пиво, а во другата – внука му, и со тоа предизвика мешани чувства и реакции на Фејсбук.

– Срамота е да држиш дете и алкохол, напиша една гледачка под објавата на фотографијата од трибините на фудбалски натпревар, која Трнбол ја нарече „Мултитаскинг на мечот”.

– Да ги учиш децата да пијат пиво на натпревар од најрана возраст. Страотен родител, нема збор, гласи друг коментар.

Сепак, објавата досега има 16.000 лајкови и над 1.600 коментари, од кои многу се и позитивни.

– Јас гледам дедо, кој минува пријатни моменти со своето внуче. Ете тоа е австралиско, напиша друга следачка.

На крајот се јави и Трнбол.

– Мислам дека избрзуваме со заклучоците на социјалните мрежи, кога гледама вакви нешта. Ако еден човек се чувствува добро во својата кожа и се однесува примерно, нема потреба да прави нешто друго, рече тој за радиото Трипл М.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.