Поврзи се со нас

Популарно.мк

Франсија Раисa донирала бубрег за Селенa Гомез

Музика

Франсија Раисa донирала бубрег за Селенa Гомез

Познатата поп-пејачка и глумица Селена Гомез денеска на Инстаграм сподели со јавноста дека летово и бил пресаден бубрег и дека донорот била нејзината колешка Франсија Раисa.

Гомез, која боледува од лупус, вели дека трансплантацијата е нешто што „требало да го стори заради својата целокупна здравствена состојба”, како и дека „нема доволно зборови за да ја искаже својата благодарност кон Франсија“.

Во објавата на Инстаграм, Гомез не открива каде е изведена операцијата.

View this post on Instagram

I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and questioning why I wasn’t promoting my new music, which I was extremely proud of. So I found out I needed to get a kidney transplant due to my Lupus and was recovering. It was what I needed to do for my overall health. I honestly look forward to sharing with you, soon my journey through these past several months as I have always wanted to do with you. Until then I want to publicly thank my family and incredible team of doctors for everything they have done for me prior to and post-surgery. And finally, there aren’t words to describe how I can possibly thank my beautiful friend Francia Raisa. She gave me the ultimate gift and sacrifice by donating her kidney to me. I am incredibly blessed. I love you so much sis. Lupus continues to be very misunderstood but progress is being made. For more information regarding Lupus please go to the Lupus Research Alliance website: www.lupusresearch.org/ -by grace through faith

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.