Следи нѐ
To Top

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево и многу топло

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со надпросечни дневни температури за овој период. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер, а во западните делови повремено ќе засилува. УВ индексот ќе има вредност 6.

Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната температура од 28 до 36 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер, а во западните делови повремено ќе засилува.

Утринската температура ќе достигне до 14 степени, а дневната температура до 34 степени.

Во понеделник над просечно топло ќе биде кон југот и истокот од земјата. Во среда и четврток ќе има зголемена облачност со појава на повремен дожд, претежно во западните делови, ќе дува повремено засилен ветер, а температурите значително ќе опаднат.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Идната недела снег и температури длабоко под нулата

  Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и...

  Информативна Редакцијасептември 17, 2017
 • Десет сообракајќи во Скопје, еден загинат

  Едно лице загина, едно се здобило со тешки телесни повреди, а осум се полесно повредени во десет сообракајќни несреќи што се...

  Информативна Редакцијасептември 17, 2017
 • Облачно и суво со умерен ветер

  Времето денеска ќе биде претежно облачно и суво, со умерен југоисточен ветер. Во крајните јужни и северни планински делови, особено попладне, ќе...

  Информативна Редакцијасептември 17, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.