Поврзи се со нас

Популарно.мк

Роналдо на нов удар на „модните критичари“ поради стилот на облекување (ФОТО)

Сцена

Роналдо на нов удар на „модните критичари“ поради стилот на облекување (ФОТО)

Популарниот португалски фудбалер Роналдо досега во неколку наврати се соочи со критики, поради неговиот стил на облекување и „модниот невкус“.

Најнов повод за критики беше фотографијата што тој ја објави на социјалните мрежи, на која е облечен во тесни бели фармерки во комбинација со темно сини кошула и чевли.

– „Веројатно ги позајмил од девојка му Џорџина“, „Изгледа како да оди во гаража“, „Ова е многу чуден стајлинг“, „Зарем паталоните не ти се малку претесни“, „Добро играш, ама не знаеш да се облечеш“ и „Дали ти останаа пари за нормални фармерки“, се само неко од коментарите под фотографијата.

View this post on Instagram

👌👌👌

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.