Поврзи се со нас

Популарно.мк

Октоберфест во првиот викенд го посетиле 600.000 луѓе

Сцена

Октоберфест во првиот викенд го посетиле 600.000 луѓе

Околу 600.000 луѓе го посетиле годинешниот фестивал на пивото во Минхен, Октоберфест, во првиот викенд.

Организаторите го оценуват тоа како слаба посетеност, иако е повисока од онаа од првите два дена минатата година, кога на фестивалот пристигнале половина милион посетители. Тоа се должи на гласините за можни терористички напади.

Инаку, вчера и завчера во баварската престолнина биле изедени 11 бикови, што е за два повеќе од минатата година.

Заканите за терористички напади ги натераа властите да преземат дополнителни мерки за безбедност.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.