Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Забава за крај на летото во паркот „Аеродром“

МК Сцена

Забава за крај на летото во паркот „Аеродром“

Овој петок во паркот „Аеродром” за прв пат ќе се случи „END OF SUMMER PARTY“.

Настан со кој ќе се одбележи официјалниот крај на летниот период.

Со паролата „Да го испратиме последното зајдисонце од ова лето и да ја пречекаме првата месечина од есента”, младите ентузијасти ве покануваат на open air журка во паркот на авионот „Аеродром”- паркот со авионот во склоп на терата на кафе бар-от МАМБО.

Уживајте во disco house, funk house, jazz house и tech, внимателно селектирани од Dj Tanimed и Dj Andrej Micajkov, скопските “забавувачи“ кои буквално се најбукираните Dј во градов и се дежурните виновници за клубските забави.

Организаторите најавуваат екслузивни дампинг цени на пијалоците, одлична аудио и техника за осветлување а и други изненадувања за време на оваа ултимативна 6 часовна забава!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.