//
Следи нѐ
To Top

Луксузен хотел на плажата Елија на Миконос

Хотелот Микониан Аватон Ресорт, на познатиот грчки остров Миконос, се наоѓа веднаш до величенствената песочна плажа Елија… Пејзажот oд oвoj дел на светот совршено се вклопува со древните митови и современите легенди, и создава хармонична атмосфера како во бајка.

Од секоја соба, базен и трпезарија на овој хотел, може да уживате во погледот кон Егејско Море. Во објектот ќе најдете и елегантно опремени бањи, тераси со џакузи, а на ексклузивните вили, кои исто така им се на располагање на гостите, има т.н. инфинити базени, ал-фреско тарпезарии и бројни „хај-тек“ опции.

реклама

Сета таа опуштена атмосфера и импресивниот поглед секому му пружаат незаборавно искуство.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: