//
Следи нѐ
To Top

Луксузен хотел на плажата Елија на Миконос

Хотелот Микониан Аватон Ресорт, на познатиот грчки остров Миконос, се наоѓа веднаш до величенствената песочна плажа Елија… Пејзажот oд oвoj дел на светот совршено се вклопува со древните митови и современите легенди, и создава хармонична атмосфера како во бајка.

Од секоја соба, базен и трпезарија на овој хотел, може да уживате во погледот кон Егејско Море. Во објектот ќе најдете и елегантно опремени бањи, тераси со џакузи, а на ексклузивните вили, кои исто така им се на располагање на гостите, има т.н. инфинити базени, ал-фреско тарпезарии и бројни „хај-тек“ опции.

реклама

Сета таа опуштена атмосфера и импресивниот поглед секому му пружаат незаборавно искуство.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијасептември 21, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијасептември 21, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијасептември 21, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: