Следи нѐ
To Top

За викендот сончево со свежи утра

Во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6.

Утринската температура ќе се движи од еден до 10 степени, а дневната од 19 до 27 степени.

реклама

Во Скопје слично време со слаб до умерен северозападен ветер и температура од пет до 24 степени.

За викендот ќе има преодно стабилизирање на времето со свежи утра и потопло преку ден. Нови врнежи од дожд се очекуваат во понеделник кои ќе бидат повремено со умерен интензитет и повеќе застапени во западните делови. Во вторник и среда врнежите ќе бидат полокализирани и со послаб интензитет.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Во Скопје викендов 33 сообраќајки, повредени 12 лица

  Петнаесет лица биле полесно повредени во 12 од вкупно 33 сообраќајки регистрирани во текот на изминатите четири дена на подрачјето на...

  Информативна Редакцијасептември 23, 2017
 • Најстудено во Берово и во Скопје

  Најстудено изутринава во седум часот беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови, по...

  Информативна Редакцијасептември 23, 2017
 • Најмногу снег во Лазарополе и Маврово

  Изутринава снег со послаб интензитет паѓа во Пожаране над Полошката котлина. Ноќеска врнежи од слаб снег имаше во северните делови, соопшти Управата...

  Информативна Редакцијасептември 23, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.