Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НОВА СЕЗОНА НА „АФТЕРВОРК“ ЗАБАВИ: Саша Ковачевиќ во „Дежаву“ овој петок!

спонзориран текст

МК Сцена

НОВА СЕЗОНА НА „АФТЕРВОРК“ ЗАБАВИ: Саша Ковачевиќ во „Дежаву“ овој петок!

Четвртата сезона на дефинитивно најпопуларните „афтерворк“ забави во Скопје, па дури и во Македонија започнува овој петок, со настапот на балканската мегаѕвезда Саша Ковачевиќ во кафулето „Дежаву“ во Аеродром.

Од менаџментот на „Дежаву“ и оваа сезона  најавуваатт големи балкански музички звезди и диџеи од светски калибар.

Скопјани со душа чекаат да стартуваат овие петочни забави кои градската монотонија и сивилото на ноќниот живот го обоија во боите на добрите журки кои во 4-тата сезона се најавува дека ќе бидат уште поголеми и подобри.

Миленикот на женските срца, Саша Ковачевиќ, ќе пее од 18 часот. Голем дел од резервациите веќе се букирани, а чинат од 4 до 6 илјади денари.

Вашето присутво можете да го резервирате на телефоните 076/304-009 или 078/242536.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.