Следи нѐ
To Top

Променливо облачно со слаб повремен дожд

Времето во Македонија променливо облачно со слаб повремен дожд во западните и особено во источните делови од земјата.

Утринската температура ќе се движи од шест до 14 степени, а дневната температура од 16 до 24 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде променливо облачно со услови за слаб повремен дожд. Ќе дува слаб северозападен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 12 до 22 степени.

До петок ќе преовладува променливо облачно и свежо со локални врнежи од дожд. Од среда кон четврток врнежите ќе се почести на југот и најинтензивни на југоистокот од земјата. Од четврток температурите ќе се повторно пониски за неколку степени.

За време на викендот се очекува претежно стабилно и малку потопло време.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Во Скопје викендов 33 сообраќајки, повредени 12 лица

  Петнаесет лица биле полесно повредени во 12 од вкупно 33 сообраќајки регистрирани во текот на изминатите четири дена на подрачјето на...

  Информативна Редакцијасептември 26, 2017
 • Најстудено во Берово и во Скопје

  Најстудено изутринава во седум часот беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови, по...

  Информативна Редакцијасептември 26, 2017
 • Најмногу снег во Лазарополе и Маврово

  Изутринава снег со послаб интензитет паѓа во Пожаране над Полошката котлина. Ноќеска врнежи од слаб снег имаше во северните делови, соопшти Управата...

  Информативна Редакцијасептември 26, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.