Поврзи се со нас

Популарно.мк

Променливо облачно со кратки сончеви периоди

Вести

Променливо облачно со кратки сончеви периоди

Во Македонија претпладне времето ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Попладне ќе има повремени врнежи од дожд, особено во источните, кон крајот на денот во јужните делови од земјава, каде се очекува да бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната температура од 16 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, претпладне со кратки сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе достигне до 11, а дневната до 21 степен.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и свежо време, со слаб до умерен ветер од североисточен правец. До петок ќе има повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет, особено во јужните делови. За време на викендот ќе има и сончеви периоди, но без позначителна промена на температурата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.