//
Следи нѐ
To Top

Младиот Огнен Здравковски ја преработи „Кад вараш ти“, големиот хит на Тоше (ВИДЕО)

Младиот Огнен Здравковски, кој публиката имаше можност да го запознае во многуте талент шоуа кој изминатиот период се емитуваа на нашите телевизии, препеа песна од нашиот Тоше Проески и веднаш ги освои симпатиите кај публиката.

Тој настапува и на овогодинешното издание на фестивалот „Макфест“, па со емотивниот „кавер“ вели дека очекува да ги освои симпатиите кај публиката.

реклама

Инаку песната „Кад вараш ти“ беше голем хит на Тоше Проески, а Огнен уште еднаш нѐ потсети на големите хитови и убавите песни на нашиот ангел.

Во продолжение слушнете ја песната:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Промо

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: