//
Следи нѐ
To Top

Мартина Иванова од Бугарија, освежување на годинешниот Макфест

Атрактивната бугарска ар-ен-би пејачка Мартина Иванова ќе настапи на годинешниот музички фестивал „Макфест“ во Штип.

Таа ќе ја пее песната „Мамо“, со аранжман на Максим Горанов и музика на Валентин Пензов.

реклама

Мартина е позната во Бугарија по нејзиниот фантастичен изглед и вокалните способности. Таа за прв пат ќе учестува на фестивалот, а нејзиниот престој во Македонија е под покровителство на луксузниот ресторан „Луксор“ од Скопје

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: