//
Следи нѐ
To Top

Јапoнка почина по 150 убоди од стршлени

Жена во количка во Јапонија, на возраст од 87 година, почина откако беше касната 150 пати од џиновски стршлени.

Ројот стршлени ја нападнал жената додека со својот помошник се враќала од центарот за нега. Помошникот итно повикал пожарникари, но и тие не можеле да помогнат бидејќи немале заштитна опрема за таква бизатна ситуација..

реклама

По нападот, жената била пренесена в болница, но ден подоцна починала.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: