//
Следи нѐ
To Top

ШАПКА И МАВРОВО ЗАБЕЛЕА: Студениот бран донесе снег на планините во Македонија (ФОТО)

Студениот бран со врнежи од дожд и засилен северен ветер кој ја намали температурата за повеќе од 15 степени го донесе првиот снег на планините во Македонија.

Утрово со снежна покривка се разбудија жителите на Маврово, а неколку сантиметри снег има наврнато и на Попова Шапка.

реклама

Од УХМР велат дека во наредните денови следува период на стабилно и суво време, со постепен пораст на дневната температура.

Во продолжение погледнете дел од фотографиите од зимската идила во нашите планински центри.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: