fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Два помали земјотреси ја стресоа Македонија

Вести

Два помали земјотреси ја стресоа Македонија

Според Европскиот сеизмолошки завод потресот бил на 5 километри северозападно од Ресен и 4 километри западно од Јанковец на 2 километри длабочина.

Пред еден час пак жителите на Пехчево почувствувале потрес кој бил со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот бил на 6 километри западно од Пехчево и 8 километри северно од Владимирово, исто така на 2 километри длабочина.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.