Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ДЕТСКИ ЕВРОСОНГ: Слушнете ја песната на македонската претставничка Мина Блажев (ВИДЕО)

МК Сцена

ДЕТСКИ ЕВРОСОНГ: Слушнете ја песната на македонската претставничка Мина Блажев (ВИДЕО)

Малата македонска пејачка Мина Блажев е претставничката од Македонија на детскиот Евросонг за 2017 година. Таа има само 14 години и е позната по настапот во српското музичко шоу „Пинкови ѕвездички“.

Мина ќе настапи со музичката нумера насловена „Dancing trough life“, а јуниорскиот избор за песна на евровизија ќе се одржи на 26-ти ноември во Тибилиси, Грузија.

Во продолжение слушнете ја песната на нашата претставничка:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.