//
Следи нѐ
To Top

ДЕТСКИ ЕВРОСОНГ: Слушнете ја песната на македонската претставничка Мина Блажев (ВИДЕО)

Малата македонска пејачка Мина Блажев е претставничката од Македонија на детскиот Евросонг за 2017 година. Таа има само 14 години и е позната по настапот во српското музичко шоу „Пинкови ѕвездички“.

Мина ќе настапи со музичката нумера насловена „Dancing trough life“, а јуниорскиот избор за песна на евровизија ќе се одржи на 26-ти ноември во Тибилиси, Грузија.

реклама

Во продолжение слушнете ја песната на нашата претставничка:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: