//
Следи нѐ
To Top

Британците се обложуваат за полот на близнаците на Кејт Мидлтон

Откако беше и официјално објавено дека сопругата на британскиот принц Вилијам, Кејт Мидлтон е бремена, Британците почнаа да се обложуваат за тоа – дали бебето ќе биде машко или женско.

Ситуацијата дополнително ја искомплицира фактот што војвотката Кејт носи близнаци. Тоа значи – нови коефициенти за обложување во рамки на Обединетото Кралство.

реклама

Во Западна Европа е вообичаено кралските семејства да имаат по три или и повеќе деца. Самата кралица Елизабета Втора има четири деца – Чарлс, Ана, Едвард и Ендрју. Се проценува и дека доколку не се случеше драмата со принцезата Дијана, таа со Чарлс ќе имаа барем уште едно дете.

Војвотката Кејт има помала сестра и помал брат – Пипа и Џејмс Мидлтон.

Еден брз поглед кон останатите европски семејства „со сина крв“, на пример – шпанското, шведското и монаканското, покажува дека и таму, три и повеќе деца се сосем нормална работа.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаоктомври 10, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаоктомври 10, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаоктомври 10, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: