Следи нѐ
To Top

Уште два продолжени неработни викенди до крајот на годината

Остануваат уште два неработни дена за сите граѓани до крајот на оваа година, а интересно е тоа што празниците се во понеделник, односно петок, што значи продолжен неработен викенд.

Неработни се:

реклама

• 23 октомври (понеделник), Ден на Македонската револуционерна борба.
• 8 декември (петок), Св. Климент Охридски.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Во Скопје викендов 33 сообраќајки, повредени 12 лица

  Петнаесет лица биле полесно повредени во 12 од вкупно 33 сообраќајки регистрирани во текот на изминатите четири дена на подрачјето на...

  Информативна Редакцијаоктомври 11, 2017
 • Најстудено во Берово и во Скопје

  Најстудено изутринава во седум часот беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови, по...

  Информативна Редакцијаоктомври 11, 2017
 • Најмногу снег во Лазарополе и Маврово

  Изутринава снег со послаб интензитет паѓа во Пожаране над Полошката котлина. Ноќеска врнежи од слаб снег имаше во северните делови, соопшти Управата...

  Информативна Редакцијаоктомври 11, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.