Следи нѐ
To Top

Уште два продолжени неработни викенди до крајот на годината

Остануваат уште два неработни дена за сите граѓани до крајот на оваа година, а интересно е тоа што празниците се во понеделник, односно петок, што значи продолжен неработен викенд.

Неработни се:

реклама

• 23 октомври (понеделник), Ден на Македонската револуционерна борба.
• 8 декември (петок), Св. Климент Охридски.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.