Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Последните епизоди од серијата „Фамилијата Марковски“ во понеделник и вторник

МК Сцена

Последните епизоди од серијата „Фамилијата Марковски“ во понеделник и вторник

Поради одржување на локалните избори, емитувањето на последните две епизоди од „Фамилијата Марковски“, наместо во сабота и во недела во 19.30 часот, премиерно ќе ги погледнете на „Канал 5“ во понеделник (16.10) и вторник (17.10) од 21:20 часот.

Како и досега епизодите веднаш по премиерното прикажување на „Канал 5“ ќе бидат објавени и на официјалниот канал на Јутјуб.

Серијата која ги прикажува вистинските и реални проблеми со кои се соочува македонското општество привлече голем број на фанови кои се согласни дека ова е најдобрата играна продукција досега во Македонија.

Големи заплети, социјални проблеми, топол амбиент и актерка екипа која се надминува себеси од епизода во епизода.

Браво за „Марковски”, а ние очекуваме втора сезона!

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.